KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Akvareller 14314543
nr 1431 4543
Sten Kärvinge
(f. 1937), Sverige
Akvareller, 5 st, Fåglar & landskap. Signerade, daterade 1970 & 1999. Bildmått: 16x22 - 22x26, yttermått inklusive ram: 33x35-37x40, akvarell
Sten Kärvinge, svensk målare och tecknare född 1937.
Utrop:
700 kr
Såld:
800 kr
måndag 15 november 2021
kl 19:28:48
300 kr
400 kr
450 kr (Budbetjänt)
500 kr
600 kr (Budbetjänt)
700 kr